Grassroots Leadership Academy – czyli jak skutecznie działać na rzecz wolności!

Redakcja portalu Obiektywizm.pl zaprasza wszystkich serdecznie do udziału w Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Szkolenie organizowane od lat przez zaprzyjaźnioną z nami Fundację Wolności i Przedsiębiorczości (której autorską inicjatywą jest m.in. Projekt Arizona, we wrześniu reklamowany na naszej stronie) w tym roku zyskuje dodatkowy rozpęd, ponieważ jego nowym ważnym filarem staje się Grassroots Leadership Academy.

Grassroots Leadership Academy to kurs, który do tej pory znany był wyłącznie za Oceanem: w listopadzie i grudniu bieżącego roku po raz pierwszy odbędzie się w Polsce – i po raz pierwszy w ogóle poza USA. Jest przeznaczony dla ludzi już zaangażowanych w środowisko wolnościowe albo dopiero szukających sposobu na rozpoczęcie wolnościowej działalności: dla działaczy, aktywistów, obecnych i przyszłych liderów wolnościowych stowarzyszeń i think tanków, jak i dla „samotnych wilkówˮ, którzy chcieliby stać się efektywniejsi w promowaniu najbliższych sobie idei. Autorem tej niezwykłej inicjatywy jest Americans for Prosperity Foundation – czyli jedna z największych, najaktywniejszych i najskuteczniejszych organizacji amerykańskich, zajmująca się kształceniem, szkoleniem i mobilizowaniem wolnościowych działaczy w USA.

Kurs skierowanych jest do wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się efektywnego przekazywania swoich idei innym: zarówno do nowicjuszy, jak i do weteranów ruchu wolnościowego. To szkolenie, na którym prowadzący przekazują wiedzę na temat najskuteczniejszych mechanizmów promowania i wdrażania w życie idei wolnościowych. Grassroots Leadership Academy to także kurs umiejętności miękkich: jak zachęcać ludzi do swoich idei (zamiast ich zniechęcać) – skutecznie promować wolność, prawo własności prywatnej i spontaniczny ład – tworzyć odpowiednią wolnościową narrację i kreować właściwy przekaz – budować wokół siebie zwarte środowisko podobnie myślących ludzi – angażować innych w aktywizm – efektywnie zarządzać projektami wolnościowymi – i (last-but-not-least) jak być dobrym liderem i stać się inspiracją dla innych. Od razu uspokajamy zaalarmowanych: to nie jest siermiężne pustosłowie ani mało wnoszący do życia coaching hołdujący zasadzie: „Tak, i Ty będziesz zwycięzcą, jeśli w to uwierzysz!” – lecz raczej systematyczne i rzetelne wyłożenie pomysłów na rozsądny aktywizm oraz wyjaśnienie mechanizmów, które sprawdzały się w przeszłości i które można samemu wykorzystać.

W ciągu sześciu sesji kursanci zostaną zaznajomieni z takimi tematami jak przekonywanie do wolności gospodarczej, historia ruchów grassroots i ich strategie, budowanie wspólnoty, umiejętność opowiadania historii i kształtowania narracji, sztuka perswazji czy wreszcie związki między danymi, technologią – a wolnością. Grassroots Leadership Academy uczy skutecznych taktyk i strategii wykorzystywanych na przestrzeni lat przez różne ruchy i środowiska, w tym także radykalną lewicę i zdeklarowanych etatystów i kolektywistów – i pokazuje, jak efektywnie przekuć je w narzędzie promowania idei wolności. Wykorzystać pomysły Saula Alinsky’ego przeciwko jego własnej ideologii – nie na rzecz aktywizmu skrajnej lewicy, lecz dla sprawy wolnorynkowego kapitalizmu – czyż może być coś bardziej satysfakcjonującego? 😉

Oprócz wiedzy i umiejętności uczestnictwo w tegorocznej Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów gwarantuje nagrody dla najlepszych studentów, takie jak:

  1. Staż w ambasadzie Polski w Waszyngtonie;
  2. Konferencje w USA;
  3. Staże w wolnościowych organizacjach w USA i w Europie.

Sam kurs Grassroots Leadership Academy (jako jeden z filarów PAAL-u) daje szansę na uczestnictwo w konferencji Defending The American Dream Summit w Stanach Zjednoczonych! Wszyscy uczestnicy, którzy uzyskają ocenę z egzaminu powyżej 50 proc., otrzymają certyfikaty Grassroots Leadership Activist poświadczone twórcę kursu – Americans for Prosperity. Koszt udziału w kursie to 350zł – kwota pokrywa koszty kursu, poczęstunek w czasie przerw kawowych, certyfikaty, a także nagrody dla najlepszych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami tutaj i do zapisania się na sam kurs tutaj.

Oficjalna strona Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów: http://www.akademialiderow.edu.pl/

Jednym z prowadzących i wykładowców kursu Grassroots Leadership Academy jest redaktor portalu Obiektywizm.pl – Mateusz Błaszczyk.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziały w szkoleniu prosimy o wybranie w polu „Skąd dowiedziałeś się o projekcie” w formularzu rekrutacyjnym opcji „Od trenera Mateusza Błaszczyka”.

Może spodoba Ci się również...