Weekend Kapitalizmu

Żyjemy w świecie, który wymaga od nas nieustannego dokonywania wyborów. Tych małych i dużych. Od wybrania, co zjemy na śniadanie, przez wybór szkoły, pracy, przyjaciół, miłości naszego życia – aż po wybór tego, w jakim rodzaju społeczeństwa chcemy żyć i jaki ustrój polityczny uważamy za najwłaściwszy. Tak: to ostatnie to również wynik naszych wyborów – nawet jeśli nie wprost i nie bezpośrednio, nawet jeśli odłożony w czasie.

Z tego powodu redakcja portalu Obiektywizm.pl chciałaby zaprosić wszystkich serdecznie na wydarzenie poświęcone jednemu z możliwych ustrojów – a naszym zdaniem najlepszemu z nich: wolnorynkowemu kapitalizmowi…! Zapraszamy na Weekend Kapitalizmu!

 

Zdjęcie użytkownika Weekend Kapitalizmu.

 

Co?

Weekend Kapitalizmu jest jednym z największych wolnościowych wydarzeń tego roku. To dwudniowa konferencja, w czasie której będziemy o kapitalizmie dyskutować, będziemy się o kapitalizm spierać, wreszcie: będziemy kapitalizm promować.

W czasie konferencji odbędą się wykłady, panele dyskusyjne, debaty, rozmowy z gośćmi i otwarte LibertyTalks!

 

Dlaczego?

Sprzeciwiamy się potępianiu i demonizowaniu wolnorynkowego kapitalizmu. Chcemy powiedzieć głośne i stanowcze „NIEˮ powszechnemu obwinianiu ustroju wolności gospodarczej i własności prywatnej o całe zło tego świata. Pragniemy odkryć na nowo i przedstawić światu życiodajną naturę systemu opartego na poszanowaniu i obronie niezbywalnych praw jednostki: prawa do życia, wolności i dążenia do szczęścia.

Chcemy odwrócić panujące w dzisiejszej kulturze modne trendy walki z „krwiożerczym kapitalizmemˮ i pokazać, dlaczego to nie kapitalizm, lecz oddalanie się od niego stanowi przyczynę prawdziwych klęsk i tragedii.

 

Kiedy?

Sobota i niedziela – 18 i 19 listopada.

 

Gdzie?

Główna część Weekendu Kapitalizmu będzie miała miejsce w Warszawie – w Centrum Konferencyjnym Kopernika przy ulicy Kopernika 30 w Śródmieściu. Jednak to nie wszystko! Seria powiązanych wydarzeń składających się na WK odbędzie się także w innych miastach, od Olsztyna po Wrocław! [więcej informacji na stronie wydarzenia i na fanpage’u na Facebooku]

 

Kto?

Organizatorem wydarzenia jest Tomasz Kołodziejczuk i portal Obiektywizm.pl – ale zaproszeni goście reprezentują różne organizacje i całą gamę wolnorynkowych poglądów.

Weekend Kapitalizmu to szansa na spotkanie i wysłuchanie ekonomistów, przedsiębiorców, działaczy i osób życia publicznego związanych z ideami wolnego rynku i kapitalizmu – zarówno z Polski, jak i z zagranicy!

Wśród nich znajdą się między innymi:

* dr Yaron Brook z Ayn Rand Institute;

* dr Mateusz Machaj – ekonomista z Uniwersytetu Wrocławskiego, założyciel Instytutu Misesa;

* prof. Robert Gwiazdowski – prawnik, komentator gospodarczy i ekspert Centrum im. Adama Smitha;

* prof. Leszek Balcerowicz – ekonomista, działacz polityczny, założyciel Forum Obywatelskiego Rozwoju;

* Kamil Cebulski – założyciel uczelni ASBiRO, przedsiębiorca;

* Mateusz Benedyk – ekonomista i historyk, prezes Instytutu Misesa;

* Jacek Spendel – założyciel i prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, przedsiębiorca;

* Przemysław Hankus – prezes Stowarzyszenia Libertariańskiego;

* Mikołaj Pisarski – prezes Stowarzyszenia KoLiber;

* Glenn Cripe – założyciel Language of Liberty Institute…

… i wielu innych!

 

Z kim?

Partnerami Obiektywizm.pl w tym niezwykłym przedsięwzięciu są liczne wolnościowe organizacje, stowarzyszenia i think tanki: Instytut Misesa, Stowarzyszenie KoLiber, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, ProstaEkonomia.pl, Language of Liberty Institute, Warsaw Enterprise Institute, Students for Liberty Europe, Stowarzyszenie Libertariańskie, Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, Ayn Rand Institute i inni.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i z programem konferencji tutaj.

 

Zapraszamy również do polubienia fanpage’a wydarzenia na Facebooku

… oraz – oczywiście – do wzięcia w nim udziału.

 

Wszystkiego kapitalistycznego – i do zobaczenia już w najbliższy weekend!

Może spodoba Ci się również...